Online PsikologSosyal İzolasyonda Online Terapi Nasıl Yapılır?

Mayıs 19, 2021by admin0
https://psikologalierenyildiz.com/wp-content/uploads/2021/05/Sosyal-Izolasyonda-Online-Terapi.jpg

Sosyal İzolasyonda Online Terapi Nasıl Yapılır?

Korona virüs süreciyle birlikte sosyal izolasyon kavramı da karşımıza çıkmaktadır. Karantina dönemleri de korona virüsle birlikte hayatımıza girmiştir. Dolayısıyla bu tarz kavramlar hayatımızda pek çok farklı konuyu etkiler. Özellikle psikolojik sorunlar noktasında sosyal izolasyon ortamının olumsuz sonuçları ortaya koyduğu da bilinmektedir. Tam da bu noktada devreye online terapiler girmektedir. Çünkü sosyal izolasyon ortamında online terapiler son derece pratik bir şekilde yapılabilmektedir. Sosyal İzolasyonda online terapi nasıl yapılır? İşte detaylar!

Sosyal İzolasyonda Online Terapi Neden Önemlidir?

Günümüz koşullarında online terapi hizmetleri son derece kapsamlı bir düzeyde sunulmaktadır. Bu durumun oluşmasında sosyal izolasyon sürecinin varlığı da etkili olmaktadır. Çükü sosyal izolasyon ortamında online terapilerin uygulanması beraberinde önemli kazanımları getirmektedir. Öncelikli olarak sosyal izolasyon ortamında evlere kapalı kalmak durumunda olduğumuzu biliyoruz. Böyle zamanlardaysa online terapiler nitelikli bir şekilde devreye girer!

Sosyal İzolasyonda Online Terapi Nasıl Yapılır?

Online terapi hizmetlerinin ev ortamında sunuluyor olması; danışanların terapi sırasında kendilerini rahat hissetmelerini etkiler. Böylece ev konforunda online terapiye dahil olan danışanlar; psikolojik sorunları noktasında da profesyonel destek alabilir. Bu da doğal olarak online terapilerin önemli bir kazanımı olarak karşımıza çıkar. Yine online terapi hizmetinin standart terapi hizmetlerine oranla çok daha uygun fiyatlı olduğunu ifade etmek mümkün olmaktadır. Böylece online terapiler uygun fiyatlı olduklarından dolayı da son zamanlarda sıklıkla tercih edilmektedir.

Sosyal İzolasyondaki Online Terapi Ücretleri

Sosyal izolasyon süreci beraberinde farklı uygulamaları da karşımıza çıkarmaktadır. Online terapi hizmetleri de sosyal izolasyon sürecinde karşımıza çıkan yeni uygulamalar olarak tanımlanmaktadır. Karantina döneminde ev konforunda online terapi almak, her zaman avantajlı fırsatları da beraberinde getirmektedir. Böylece son zamanlarda online terapilere olan ilgi de gün geçtikçe artış göstermektedir. Peki, sosyal izolasyonda online terapi ücretleri ne kadardır?

Online terapi ücretleri esasında standart terapi seans ücretlerine göre çok daha uygun fiyatlıdır. Şöyle ki standart terapi ücretleri ortalama 500 TL civarındayken, online terapilerin seans ücretleri 200 – 250 TL kadardır. Dolayısıyla online terapi ücretlerinin çok daha avantajlı olduğunu rahatlıkla ifade etmek de mümkün olmaktadır.

Bir Yorum Bırak

E-posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Required fields are marked *

Call Now Button