GenelPsikolojik Danışmana İhtiyacım Olduğunu Nasıl Anlarım?

Nisan 29, 2022by admin
https://psikologalierenyildiz.com/wp-content/uploads/2022/04/Psikolojik-danismaya-ihtiyacim-oldugunu-nasil-anlarim.jpg

Psikolojik danışmana ihtiyacım olduğunu nasıl anlarım? Eğitim sürecinizde ve günlük hayatınızda engel oluşturan bütün güncel sorunlarımız ile alakalı psikolojik danışma hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Fiziksel sağlığımız gibi zihinsel sağlığımızda yaşam kalitemizi etkileyebilir. Yaşam kalitenizi olumsuz etkileyen zihinsel problemler yaşıyorsanız danışmanlık hizmeti almanız gerekir. Danışmanlık hizmetleri yerinde ve zamanında alınmaz ise daha fazla sağlık sorunlarını beraberinde getirir.

Günlük hayatta yaşadığımız bazı problemler, umutsuzluğa kırgınlığa ve üzüntüye yol açmaktadır. Bu durumları üzerinizden ata binmek için destek almanız iyi bir fikir olacaktır. Normalinden daha az veya daha fazla uyuyorsanız sevdiğiniz kişilerle daha az vakit geçirirsiniz. Geleceğinize baktığınızda umutsuz hissediyorsanız kendinizi sorgulamak için psikolojik destek almanız önemlidir.

Psikolojik Danışmaya İhtiyacım Olduğunu Nasıl Anlarım?

İlişkilerinizde Zorlanıyorsanız Psikolojik Danışma

Sevdiğiniz kişilerle ailenizle veya arkadaşlarınızla problemlerinizi çözmekte zorlanabilirsiniz. Zorluk yaşadığınız durumlarda psikolojik danışma hizmeti ihtiyacınız vardır demektir. Kişiler arasındaki bazı problemleri çözmek zaman zaman görüldüğü kadar kolay olmayabilir.

Karşınızdaki kişinin düşünceleri sizin düşüncelerinizden farklı olduğu için fikir ayrılıkları ve çatışmalar çıkacaktır. Psikolojik danışma hizmetleri kişiler arası ilişkileri düzene sokmak için çok etkili bir yöntemdir. Psikolojik danışmana ihtiyacım olduğunu nasıl anlarım? Dahası hangi böyle bir durumda hangi sorulara yanıt bulmalıyım? İşte detaylar!

Psikolojik Danışmaya İhtiyacım Olduğunu Nasıl Anlarım?

Kendinize Bu Soruları Sorun!

Kendimize soracağınız sorularla psikolojik danışma ihtiyacınız olup olmadığınızı anlayabilirsiniz. Vereceğiniz cevaplar zihinsel durumlarınız ile alakalı fikir sahibi olmanızda etkili olacak.

  • Ne yaparsam yapayım tavırları mı ve düşüncelerimiz değiştiremiyor muyum?
  • Günlük hayatını etkileyen olumsuz duygulara mı sahibim?
  • Kesin fikirlerimden mi ya da başkasının fikirlerinden mi vazgeçmeliyim?
  • Biri ile konuşmak bana iyi mi gelecek?
  • Davranış ve düşüncelerimiz değiştirmek yerine kolay pes mi ediyorum?
  • Olumsuz düşünceleri uyumamı ya da çalışmamı mı etkiliyor?
  • Endişe ve korkularıma sebep olan durumlardan kaçarak mı kurtuluyorum?

İşte bu soruları sorarak danışma ihtiyacınız varsa bir an önce harekete geçmeniz önemlidir.

Psikolojik Danışmaya İhtiyacım Olduğunu Nasıl Anlarım?

Psikolojik danışmana ihtiyacım olduğunu nasıl anlarım? Sorusu kapsamında şayet yukarıda sırladıklarımız sorulara vermiş olduğunuz yanıtları göz önünde bulundurmak durumundasınız. Çünkü bazı olumsuz zihinsel durumlar günlük hayatımızda yaşam kalitemizi düşürmeye çok etkilidir. Psikolojik danışmana ihtiyacım olduğunu nasıl anlarım? Sorusuna kapsamlı bir şekilde yanıt verdik.

Call Now Button