GenelPsikolojik Danışma Gerçekten İşe Yarıyor mu?

Nisan 18, 2022by admin
https://psikologalierenyildiz.com/wp-content/uploads/2022/04/Psikolojik-danisma-gercekten-ise-yariyor-mu.jpg

Psikolojik danışma seanslarına başlamadan önce süreç ile ilgili danışanlar kaygı yaşıyorlar. Yüz yüze danışma kişinin bazı farkındalıklarının oluşturulabilmesi için çok önemli bir hizmettir. Danışan ile danışman arasındaki terapötik ilişki önem arz etmektedir. Her iki tarafın da birbirine güven duyması psikolojik danışma sürecinin daha verimli geçebilmesine olanak sağlar.

Profesyonel danışma hizmetleri bütün insanların temel ihtiyacı durumundadır. Kişinin kendi farkındalıklarından haberdar olabilmesi için yaptığı belki de en iyi yatırımdır. Psikolojik sağlığımızı korumak her alanda daha başarılı olmamıza yardımcı olur. Kendimizi iyi bir şekilde anlatıp ifade edebilmemiz danışma sürecinin işe yaramasın da önem arz eder. Kendimizin ne kadar iyi ifade eder karşı tarafın ne kadar anlamasını sağlarsak yapılan işin yansımaları da o kadar iyi olacaktır.

Psikolojik Danışma Gerçekten İşe Yarıyor mu?

Psikolojik Danışma Nasıl Değişim Sağlar?

Psikolojik danışmanlar hangi konuyu hangi yöntem ile anlatmanız gerektiğini size anlatamayacaktır. Siz üzerinde kafa yoğurduğunuz konuyu kendi duygularınız ve yöntemleriniz ile danışmanınıza aktarabilmelisiniz. Danışma süreci ilerledikçe kendinizi daha iyi ifade edebildiğinizi kendinizde nasıl bir değişim meydana geldiğini fark edeceksiniz.

Kendi fikirlerinizi ve size yansıtılan her cümleyi daha iyi anlayabildiğinizi fark edeceksiniz. Karamsarlık, kaygı içerisindeyseniz kısa süre içerisinde bu duygulardan aradığınızı görerek farklı bir pencereden hayata bakacaksınız. Burada psikolojik danışmanlığın son derece titiz bir süreci beraberinde getirdiğini rahatlıkla ifade edebiliriz.

Psikolojik Danışma Gerçekten İşe Yarıyor mu?

Psikolojik Danışmanlık Süreçleri

Yüz yüze danışma, online danışma ve çevrimiçi danışma hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Pandemi sürecinin olumsuz etkileri ile beraber danışanlar danışma ofislerine gelmek istemeyebilir. Bu sebeple online ve çevrimiçi danışma hizmetleri bulunduğu ortamlarda danışma hizmetleri alabilmeniz adına oldukça önemli bir hale gelmiştir. Tüm bu bilgiler ışığında psikolojik danışmanlık hizmetinin son derece kapsamlı bir süreci beraberinde getirdiğini rahatlıkla ifade edebiliriz.

Yüz yüze danışma hizmeti almak diğer danışma hizmetlerine nazaran daha faydalıdır. Yüz yüze danışma hizmetlerinde iki taraf arasında olan güven problemleri daha kolay atlatılabilir. Danışman bütün hareketlerinize bu danışma hizmeti sayesinde görerek beden diliniz hakkında bilgi sahibi olabilir. Bu sebeple danışman size yansıtmaları daha kolay yapacaktır.

Call Now Button