GenelOnline Terapist Hizmeti Nedir?

Temmuz 8, 2022by admin
https://psikologalierenyildiz.com/wp-content/uploads/2022/07/Online-Terapist-Hizmet-Nedir.webp

Online terapist hizmeti nedir? Çevrimiçi terapist hizmeti, mesafe, zaman kısıtlaması veya diğer nedenlerle yüz yüze tedaviye katılmakta güçlük çeken kişilere uygun, psikoterapi sağlamanın yeni bir yoludur. Çevrimiçi bir terapist, sorunlarınıza çözüm bulmanıza yardımcı olmak için bilişsel davranışçı terapi ve danışmanlık tekniklerinin bir kombinasyonunu kullanmaktadır.

Çevrimiçi bir terapist ile yüz yüze bir terapist arasındaki temel fark, onlarla yüz yüze görüşemeyecek olmanızdır. Ancak bu, geleneksel bir yüz yüze oturumun sağlayacağı sonuçları elde etmenize yardımcı olamayacakları anlamına gelmez. Çevrimiçi bir terapist, müşterileriyle Skype, telefon veya e-posta yoluyla görüşebilir. Böylece çok daha etkili bir düzeyde terapi ortamının oluşmasını mümkün kılar.

Online Terapist Hizmeti

Online Terapist Hizmeti Nasıl Sunulur?

Çevrimiçi terapi, konum veya çalışma saatleri nedeniyle yüz yüze terapi ile mücadele edebilecek birçok kişi için faydalı olabilmektedir. Ayrıca, yerel olarak terapistlerin bulunmadığı kırsal veya uzak bölgelerde yaşayanlara da yardımcı olur. Online terapist hizmeti, sorunlarınızda size yardımcı olacak lisanslı bir profesyonel ile sizi buluşturan bir platformdur. Bölgenizdeki en iyi terapistlere evinizin veya ofisinizin rahatlığında erişmenizi sağlayan çevrimiçi bir hizmettir.

Çevrimiçi Terapist Hizmetinin Faydaları

Online terapist hizmeti söz konusu olduğu zaman karşımıza çok sayıda farklı alternatif seçenek çıkmaktadır. İlk olarak online terapistler sayesinde; size uygun bir zaman seçebilir ve terapist tarafından aceleye getirilmeden gerektiği kadar soru sorabilirsiniz.

Online Terapist Hizmeti

Ayrıca online terapistlerden hizmet aldığınız zaman düzenli olarak terapi seanslarına giderken seyahat etmek veya park yeri ödemek için para harcamak zorunda kalmazsınız. Burada ihtiyacınız olan tek şey internet bağlantısı olan bir dizüstü bilgisayar ya da akıllı telefondur.

Online terapist hizmeti, hastanın terapisti ile internet üzerinden etkileşime geçebileceği bir terapi şeklidir. Terapistlerinin ofisini ziyaret etmek yerine bunu kendi evlerinde yapabilirler. Hastaya, terapisti ile gerçek zamanlı olarak iletişim kurabilmeleri için bir bilgisayar ve kulaklık verilir.

Online Terapist Hizmeti

Birçok insan, çevrimiçi terapinin meşru ve etkili bir tedavi seçeneği olduğunu öğrendiğinde şaşırır. Aslında, çevrimiçi terapinin yüz yüze terapi kadar etkili olduğu kanıtlanmıştır. Ek olarak kendi evinizin rahatlığında terapi alabilme kolaylığı da vardır.

Çevrimiçi terapi almayı seçerseniz, terapistinizle veya görüntülü sohbet platformu üzerinden bağlantı kuracaksınız. Böylece tam olarak üst düzeyde bir terapi hizmetini ev konforunda alabileceksiniz!

Call Now Button