Online PsikologOnline Psikolog Güvenilir Mi?

Mayıs 9, 2021by admin0
https://psikologalierenyildiz.com/wp-content/uploads/2021/05/Online-Psikolo.jpg

Online Psikolog Güvenilir Mi?

Online psikolog güvenilir mi? Online psikolog uygun fiyatı, fiziksel engelliler için kolay erişilebilirliği ve zamandan tasarrufuyla popüler hale geldi. Fakat insanlar online psikolog güvenilir mi? Diye düşünmeye başladı. Online terapiler uzun yıllardır Amerika’da uygulanıyor. Son birkaç yılda özellikle pandeminin etkisiyle ülkemizde de arttı. Fakat bazı hususlara dikkat etmelisiniz. Bunlar:

  • Diplomasını gördüğünüz kişiler
  • Mümkünse bir kez kliniğinde bulunduğunuz psikologlar

Bu uzmanlardan terapi almanız daha sağlıklı olacaktır. Hatta fiziksel bir merkeze sahip olup aynı zamanda online hizmet veren klinikleri tercih ediniz. Herkes internette ilan oluşturabilir. Psikolog sandığınız kişiler dolandırıcı olabilir. Güvenilir, bilinen klinikleri/psikologları tercih etmeniz daha doğru olur.

Online Psikolog Güvenilir Mi Değil Mi?

Maalesef henüz ülkemizde online psikolog hizmetleri denetlenmiyor. O yüzden bununda sahtekarlığını yapacak kötü niyetli kimseler olabilir. Öncelikle bu konuda dikkatli olmak gereklidir. Online terapilerde de gizlilik esastır. Normal görüşmelerle aynı etik kurallar çerçevesinde online görüşmeler yapılır. Bundan dolayı online terapilerde de psikolog tercihlerine mutlaka dikkat etmek durumundasınız!

Online Psikolog Güvenilir Mi?

Online ön görüşme ile tedavi planının ayrıntılı karşılıklı olarak netleştirilir. Uzman kişiyi bulduğunuza emin olmalısınız. Ardından frekanslarınız uyuyorsa güven çerçevesinde seanslarını aksatmadan devam etmelisiniz. Unutmamak gerekir ki online psikolog hizmetlerinin sunuluyor olması; beraberinde önemli kazanımları da getirmektedir.

Neden Online Psikolog Tercih Edilir?

Zaman, mekan gibi sebepler ile online psikolog tercih edilir. Fakat daha ciddi durumlar içinde tercih edilir. Tecavüze, tacize uğramış bunun gibi ciddi sıkıntıları olup yüz yüze anlatamayan kişiler de tercih eder. Bu kişilerin karşı cinsle ilişkileri ciddi anlamda sıkıntılıdır. Online düzenli seanslar ile çözüme kavuşturulur. Hatta bu durumda kişi çekiniyorsa görüntüsünü açmadan yalnızca sesli olarak anlatabilir.

Eğer kendinizi depresyonda hissediyorsanız bu durumu geçiştirmemelisiniz. Depresyon tedavi edilmezse hem psikolojik hem fiziksel ciddi hastalıklara yol açar. Evinizin rahatlığında mutlaka online terapi alın. En azından deneyin. Çünkü ilk seans ücretsiz veya çok uygun fiyatlı olarak gerçekleştiriliyor. Böylece bu yöntemin sizin için uygun olup olmadığı konusunda fikir edinirsiniz. Peki online psikolog güvenilir mi? Evet son derece güvenilir ve denemeye değer!

Bir Yorum Bırak

E-posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Required fields are marked *

Call Now Button