Online PsikologOnline Psikolog Görüşmeleri

Mayıs 8, 2021by admin0
https://psikologalierenyildiz.com/wp-content/uploads/2021/05/psikolog1.jpg

Online Psikolog Görüşmeleri

Yüz yüze psikolog görüşmelerinde zamanınızın büyük bir bölümünü ve hatta tüm gününüzü randevunuz için ayırmak zorunda kalabilirsiniz. Hele ki büyük şehirde iseniz randevuya gidiş geliş süreniz psikologla görüşmenizden bile daha uzun sürebilir. Bu da yorucu bir şeydir ve insanlar genellikle sırf bu yüzden randevuya çoğu zaman gitmek istemeyebilirler. Online psikolog görüşmeleri bu açıdan inanılmaz bir imkan sağlıyor.

Evinizden, işinizden, seyahatinizden hatta tatilinizden bile dilediğiniz her yerden bu görüşmeyi sağlayabilirsiniz. Hatta görüşme esnasında aklınıza gelmeyen daha sonra gelen sorularınızı da dilerseniz mesaj ya da arama yoluyla sorup içinizi rahatlatabilirsiniz ve bir dahaki görüşmeye kadar beklemek zorunda kalmazsınız. Özellikle son zamanlarda online psikolog hizmetlerine olan ilgi günden güne artış göstermektedir.

Online Psikolog Görüşmeleri Yararlı Olabilir Mi?

Online olarak yapacağınız bu görüşmelerin terapi açısından faydalı olup olmayacağı aklınızı kurcalayabilir. Ama emin olmalısınız ki yüz yüze görüşme kadar etkili bir sistemdir. Hem de istediğiniz yerden bağlanabilme özelliği sayesinde bunun konforu paha biçilmezdir. Görüşmelerinizi kendinize göre ayarlayabilmeniz açısından da sizi strese sokmaz.

Online Psikolog Görüşmeleri

İşleriniz aksamaz ve zamanınızın büyük çoğunluğu size kalır. Bu da görüşmeye olumlu yansır. Çünkü iş yoğunluğu arasında aceleyle ve panikle gidilen bir görüşme pek de bir etki sağlamaz. Bundan dolayı online psikolog tercihlerine mutlaka dikkat etmek şarttır. Ancak bu sayede nitelikli bir düzeyde psikolog hizmeti de almak mümkün olur!

Online Destek Almanın Kolaylıkları

Online psikolog görüşmeleri ile yüz yüze psikolog görüşme arasında farklar vardır. Ama bunlar olumsuz farklar değil, bilakis olumlu yanıt veren farklardır. Şöyle ki;

  • Zamandan tasarruf yapmanız açısından iyi bir seçenektir.
  • Aklınıza takılan sorular için bir sonraki randevuyu beklemek zorunda kalmazsınız. Cevabınızı hemen almak için telefonu kullanmanız yeterli olacaktır.
  • Yüz yüze görüşmelerde olduğu gibi randevu almak için haftalarca ya da daha fazla beklemek zorunda kalmazsınız.
  • Dilediğiniz mekanda görüşmeye katılabilirsiniz.

Siz de bir psikolog desteği almak istiyorsanız fakat zamanınız kısıtlıysa online görüşmeden faydalanabilirsiniz. İnsan sağlığının temelini oluşturan ruh sağlığınızı ertelemeyin! Böylece ev konforunda online psikolog hizmeti alabilirsiniz!

Bir Yorum Bırak

E-posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Required fields are marked *

Call Now Button