Genelİlk Kez Psikoloğa Gideceklere Öneriler?

Haziran 21, 2022by admin
https://psikologalierenyildiz.com/wp-content/uploads/2022/06/Ilk-Kez-Psikologa-Gideceklere-Oneriler.webp

İlk kez psikoloğa gideceklere öneriler gündeme geldiği zaman karşımıza farklı tavsiyeler çıkmaktadır. Şayet kendinizi psikolojik yönden yorgun hissediyorsanız ve çaresizlik durumu da baskınsa böyle durumlarda psikoloğa gitmenizde fayda vardır. Burada psikolog tercihine dikkat ediyor olmak her zaman beraberinde önemli kazanımları da getirecektir. Eğer bir psikolojik danışmana gidiyorsanız ilk önce kime gideceğinize karar vermelisiniz. Bundan dolayıdır ki psikolojik danışmanlık konusunda kapsamlı bir araştırma sürecini yakından takip etmeniz her zaman önerilmektedir.

İlk Kez Psikoloğa Gideceklere Öneriler?

Günümüz itibariyle online terapi hizmetlerinin kapsamlı bir şekilde gelişim gösterdiğini biliyoruz. Dolayısıyla şayet bir psikoloğa gitmeye karar verdiyseniz, online terapi hizmetlerini de bir seçenek olarak değerlendirmelisiniz. Unutmayın! Online terapi hizmeti almak için herhangi bir şekilde evinizden ayrılmanıza da gerek yoktur. Yani ev konforunda son derece etkili bir şekilde terapi almanız da mümkün olacaktır. İlk kez psikoloğa gideceklere öneriler konusunda online terapi hizmeti almak her zaman önerilmektedir. Tam da bu kapsamda detaylı bir araştırma sürecini yakından takip etmek her zaman önerilmektedir.

İlk Kez Psikoloğa Gideceklere Öneriler?

Psikolog Tercihlerinde Dikkat Edilecekler

İlk kez psikoloğa gideceklere öneriler arasında psikolog tercih etmeden önce kapsamlı bir araştırma sürecinin içerisinde yer almak her zaman ilk sıralarda yer almaktadır. Burada psikolog tercihlerinde mutlaka alanında uzman olanlardan destek almak şarttır. Şayet bir psikolağa gitmeye karar verdiyseniz, mutlaka ilk önce hangi sorundan kaynaklı bu hizmeti alacağızı göz önünde bulundurmalısınız. Bütün bu bilgiler ışığında ilk kez psikoloğa gideceklerin karşısına aşağıdaki aşamalar çıkmaktadır:

  • Tanışma
  • Terapi sürecine yönelik açıklamalar
  • Terapinin hedeflerinin belirlenmesi
  • Güncel sorunların değerlendirilmesi aşaması

İlk Kez Psikoloğa Gideceklere Öneriler?

En Kritik Aşama; Tanışma Aşaması

Tanışma aşamasında terapistle ilk kez iletişime geçtiğiniz aşamadır. Bu aşamanın doğru bir şekilde devam etmesi demek, terapi sürecinin tamamını etkileyecektir. Tanışma aşaması sonrasında psikolog tarafından terapi sürecine yönelik olarak açıklamalar yapılacaktır. Bu aşamadan sonra terapinin hedefleri belirlenecektir. Daha sonrasındaysa artık güncel sorunların değerlendirilmesi aşamasına geçilmektedir. Bütün bu bilgiler ışığında İlk kez psikoloğa gideceklere öneriler söz konusu olduğu zaman terapi sırasında rahat olmanız her zaman tavsiye edilmektedir. Böylece psikolojik sorununuzun tanısı ve tedavisi de çok daha etkili bir şekilde tamamlanacaktır.

Call Now Button