Çalışma Alanlarımİlişki ve Evlilik Sorunları

Şubat 17, 2021by admin0
https://psikologalierenyildiz.com/wp-content/uploads/2021/02/Iliski-ve-Evlilik-sorunlari.jpg

Psikoloji açısından ilişki ve evlilik sorunları günümüzde sıklıkla karşımıza çıkan sorunlar arasında yer alıyor. Bundan dolayı da ilişkilerin sağlıklı bir şekilde devam etmesi bu tür sorunlarla baş etmekten geçmektedir. Özellikle evlilik hayatında çatışma durumunun mevcut olması; beraberinde çok büyük sorunları getirme potansiyeline sahiptir. Elbette ki hemen her evlilikte hemen her ilişki de birtakım sorunların yaşanılması gayet olağandır. Ancak söz konusu problemlerle baş edememe durumu ortaya çıktığında bu tür problemler ilişkilerin ve evliliklerin sonlandırılmasına kadar gitmektedir. Bundan dolayı da evlilik sorunlarına dair psikolojik destek almak; beraberinde önemli kazanımları getiren bir durum olarak da karşımıza çıkmaktadır.

İlişki ve Evlilik Sorunları Terapisi

Bazı durumlarda çiftler yaşadıkları sorunları aşmak noktasında birtakım sorunlar yaşarlar. Esasında bu sadece sorunlarla ilgili bir durum olarak da karşımıza çıkmaz. Kimi zaman çiftler karşılaştıkları yeni durumlara uyum sağlamak konusunda da başarısız olabilirler. Böyle durumlarda evlilik terapisi hizmetleri devreye girer! Böylece ilişkinin sağlıklı bir şekilde devam etmesi noktasında önemli adımların atılması da mümkün hale gelir.

 ilişki ve evlilik sorunları

Elbette ki ilişkilerde baş gösteren sorunların üstesinden gelmek noktasında uzman bir destek almak; her zaman ilişkileri ayakta tutmak noktasında önemli kazanımları da beraberinde getirir. Böylece çiftler karşılaştıkları sorunlarla baş etme noktasında etkili bir çalışma içerisinde yer almaya başlar. Bu da doğal olarak çok daha etkili bir iletişimin ortaya çıkmasını mümkün kılar. Bundan dolayı da evlilik sorunlarına dair bir uzmandan destek almak akıllıca bir yöntem olarak karşımıza çıkar!

Başlıca İlişki ve Evlilik Sorunları

İlişki ve evlilik sorunları açısından çok sayıda farklı nedenin varlığından söz etmek mümkün olur. Özellikle ilişkide bir tarafın baskın olması ya da pasif olması; birtakım sorunların ortaya çıkmasını da tetikler. Yine çekingenlik gibi duygusal sorunlar da evliliklerdeki önemli sorunlar arasında yer alır. Ayrıca yetersiz hissetme durumu ya da emniyette hissedememe sorunu da çiftlerin karşısına çıkan önemli sorunlar arasında yer alır. Bütün bu bilgiler ışığında ilişkide bir sorun yaşanıldığında erken bir dönemde psikolojik destek almak; ilişkiyi kurtarıcı bir etkiye sahiptir!

Bir Yorum Bırak

E-posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Required fields are marked *

Call Now Button