Çalışma AlanlarımEvlilik Terapisine İhtiyacınız Olduğunu Gösteren Belirtiler

Haziran 16, 2022by admin
https://psikologalierenyildiz.com/wp-content/uploads/2022/06/Evlilik-Terapisine-Ihtiyaciniz-Oldugunu-Gosteren-Belirtiler.webp

Evlilik terapisine ihtiyacınız olduğunu gösteren belirtiler nelerdir? Evlilik hayatı söz konusu olduğu zaman gerçek şu ki, birçok çift evliliklerinde mutlu hissetmiyor. Aslında, son zamanlardaki evliliklerde boşanma oranları oldukça yüksek seviyededir. Bu durum evlilik terapisine olan ihtiyacın günden güne artış gösterdiğini ifade etmek mümkün olmaktadır.

Evlilik hayatımızdaki en önemli ilişkilerden biridir. Bu ilişki hayatımızın pek çok alanında kendisini göstermektedir. Evlilik ilişkisini yürütebilmek hassas olan bir süreci de beraberinde getirmektedir. Ancak bazen, ilişkiniz ile mücadele ederken bunu nasıl yapacağınızı bulmak zor olabilir.

Evlilik Terapisine İhtiyacınız Olduğunu Gösteren Belirtiler

Evlilik terapisine ihtiyacınız olduğunu gösteren belirtiler konusunu dikkate almak, nitelikli bir evlilik hayatının devamlılığı için gerekmektedir.  Burada profesyonel anlamda destek alıyor olmak beraberinde önemli kazanımları getirmektedir. Şayet evlilik hayatınızda bir şeylerin yolunda gitmediğini hissediyorsanız; evlilik terapisine ihtiyacınız olduğunu gösteren belirtiler konusunda karşınıza farklı seçeneklerin çıktığını da görürsünüz.

Evlilik Terapisi Ne İşe Yarar?

Evlilik Terapisi, ilişkilerinde sorun yaşayan çiftlere yardım etmenin harika bir yoludur. Siz ve eşiniz evlilik danışmanlığı hizmetini almak isterseniz; sürece dair aşağıdaki bilgileri dikkate almanız gerekmektedir;

  • Bu süreç kolay bir süreç değildir
  • Hiçbir şey bir gecede düzelmeyecek
  • Birbirinizle konuşmaya istekli olmak durumundasınız
  • Evlilik terapisi sürecine samimi bir şekilde katılım sağlamalısınız

Evlilik Terapisine İhtiyacınız Olduğunu Gösteren Belirtiler

Evlilik Danışmanlığı, bir veya iki kez yapabileceğiniz ve her şeyin sihirli bir şekilde yerine oturmasını bekleyeceğiniz bir şey değildir. Her iki taraf için de zaman, çaba ve sabır gerektirir. Biriniz (veya her ikisi için) için rahatsız edici veya utanç verici olsa bile, her şeyi birbirinizle paylaşmaya istekli olmalısınız.

Evliliğinizde ilerlemeyi engelleyen şeyler varsa, ilerleme kaydedilmesi için bu sorunların ele alınması gerekecektir. Bu, ilk bakışta çok zor bir görev gibi görünse de, sonuçta ortaklar arasında daha iyi bir iletişim sağlayacak ve hem bireyler hem de bir çift olarak birbirlerine daha yakın olmalarını sağlayacaktır.

Evlilik Terapisine İhtiyacınız Olduğunu Gösteren Belirtiler

İlişki bir iş değil, bir yolculuktur. Ve diğer tüm yolculuklar gibi, inişli çıkışlı bir yolculuk olabilir. Bu nedenle evlilik danışmanlığı çok önemlidir. Evlilik terapisine ihtiyacınız olduğunu gösteren belirtiler konusunda bilgi sahibi olmak, evlilik hayatının devamlılığını da mümkün kılacaktır.

Call Now Button