Çalışma AlanlarımDikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu Nedir, Nasıl Tedavi Edilir?

Mayıs 26, 2021by admin0
https://psikologalierenyildiz.com/wp-content/uploads/2021/05/Dikkat-Eksikligi-ve-Hiperaktivite-Bozuklugu-Nedir-Nasil-Tedavi-Edili.jpg

Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu Nedir, Nasıl Tedavi Edilir?

Özellikle dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu çocuklarda sıklıkla karşımıza çıkar. Olağanın dışında bir hareketlilik durumunun varlığı bu tür rahatsızlıkları da akıllara getirir. Kişide anormal bir şekilde aktif olma arzusu ve hareketi varsa, hiperaktivite de var demektir. Peki, hiperaktivite bozukluğu nedir? Son zamanlarda sıklıkla karşımıza çıkan hiperaktivite nasıl tedavi edilir? İşte bu tür sorulara dair merak edilen tüm ayrıntılar!

Çocukların kendilerini kontrol edemeyecek bir seviyede anormal hareketli olma durumu, hiperaktivite olarak isimlendirilir. Bir başka deyişle hiperaktivite çocuklardaki anormal davranış biçiminin sürekli olarak devam etmesine denir. Tam anlamıyla psikolojik bir rahatsızlık olarak karşımıza çıkan dikkat eksikliği ya da hiperaktivite, tedavi edilmesi şart olan bir rahatsızlık olarak karşımıza çıkar. Çünkü bu tür rahatsızlıklar çocuklarda dikkat toplayamama sorununu da beraberinde getirir!

Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu Nasıl Tedavi Edilir?

Günümüz koşullarında dikkat eksikliğinin ya da hiperaktivite bozukluğunun etkili bir düzeyde tedavi edilmesi mümkün olmaktadır. Bu kapsamda terapi seansları neticesinde söz konusu psikolojik sorundan kurtulmak da mümkün olmaktadır. Elbette ki bu tür tedaviler son derece hassas olan bir süreci karşımıza çıkarmaktadır. Bundan dolayı da dikkat eksikliği tedavisi söz konusu olduğunda karşımıza son derece dinamik bir süreç çıkmaktadır.

Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite

Dikkat eksikliği ve hiperaktivitenin tedavisi söz konusu olduğunda ilk önce söz konusu rahatsızlığın tanısını konulması aşamasına geçilmektedir. Tanı koyma aşaması son derece hassas olan bir süreci içine almaktadır. Bundan dolayı da bu tarz süreçlerin başarılı bir şekilde tedaviyle neticelendirilmesi için mutlaka isabetli bir şekilde tanı konulması da şarttır. Ancak bu sayede etkili bir tedaviden de söz etmek mümkün olmaktadır.

Dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu tedavisinde pek çok farklı teknik ve yöntem uygulanmaktadır. Söz konusu teknik ve yöntemler dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğunun boyutuyla yakından ilgilidir. Tam da bu noktada bu tür psikolojik sorunların tedavisi noktasında hangi tekniğin uygulanacağı konusu, terapistin tercihi olacaktır. Şayet dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğuna dar etkili bir düzeyde tedavi hizmeti almak isterseniz; Psikolog Ali Eren Yıldız; sizlere etkili bir düzeyde hizmet sunmaktadır.

Bir Yorum Bırak

E-posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Required fields are marked *

Call Now Button