Online PsikologÇevrimiçi Terapi Avantajları

Mayıs 20, 2021by admin0
https://psikologalierenyildiz.com/wp-content/uploads/2021/05/Cevrimici-Terapi.jpg

Çevrimiçi Terapi Avantajları

Günümüz koşullarında çevrimiçi terapi hizmetlerine olan ilgi günden güne artış göstermektedir. Özellikle çevrimiçi terapi avantajları söz konusu olduğunda karşımıza çok sayıda farklı seçenek de çıkmaktadır. Tam da bu doğrultuda çevrim için terapilerin son zamanlarda yoğun bir şekilde etki alanının genişlettiğini ifade edebiliriz. Çünkü bu tarz terapiler pek çok farklı özellik bakımından danışanlara avantajlı gelmektedir. Peki çevrimiçi terapi avantajları nelerdir? İşte detaylar:

  • Çevrimiçi terapi hizmetleri ev konforunda sunulmaktadır
  • Çevrimiçi terapide herhangi bir şekilde ulaşım sorunu bulunmaz
  • Çevrimiçi terapilerde danışanlar kendilerini daha rahat hissederler
  • Yüz yüze terapilerin seans ücretlerine göre çevrimiçi terapiler daha uygun fiyatlıdır

Ev Konforunda Terapi Hizmetleri

Elbette ki herhangi bir yere gitmeden ev konforunda terapi görüyor olmak; danışanlar için son derece avantajlı bir durum olarak görülmektedir. Evde kendi yaşam alanlarında terapi alıyor olma fikri, danışanlara da cazip gelmektedir. Böylece online terapilere yani çevrimiçi terapilere olan ilgi günden güne artış göstermektedir.

Çevrimiçi Terapi Avantajları

Çevrimiçi Terapide Ulaşım Sorun Değil!

Yüz yüzde terapi hizmeti alacağınız zaman, bulunduğunu yerden terapi merkezine gitmeniz gerekmektedir. Bu da ulaşım noktasında hem para hem de zaman kaybı anlamına gelir. Oysa çevrimiçi terapilerde herhangi bir terapi merkezine gitmenize de gerek yoktur. Bilgisayarınızdan hatta mobil cihazlarınızdan dahi terapi hizmetini almanız mümkün olmaktadır.

Danışanların Rahat Ettiğini Bir Ortam!

Çevrimiçi terapilerde danışan kendisini rahat hissetmektedir. Çünkü bu tarz terapilerde danışanın bulunduğu ortamı değiştirmesine de gerek yoktur. Dolayısıyla danışan bulunduğu ortamda etkili bir düzeyde terapi hizmetini rahatlıkla alabilmektedir. Bu da çevrimiçi terapilerin önemli bir kazanımı olarak karşımıza çıkmaktadır.

Çevrimiçi Terapiler Uygun Fiyatlıdır

Elbette ki çevrimiçi terapi avantajları söz konusu olduğunda bu tarz terapilerin uygun fiyatlı olması gerçeği karşımıza çıkar. Çünkü standart terapi hizmetlerinin ücretleri ortalama olarak 500 TL civarındadır. Oysa çevrimiçi terapi seans ücretlerinin ortalama 250 TL civarında olduğunu rahatlıkla ifade etmek de mümkün olmaktadır. Görüldüğü üzere çevrimiçi terapi hizmetleri söz konusu olduğunda karşımıza çok sayıda önemli kazanım da çıkar! Bu durum ise doğal olarak çevrimiçi terapilere olan ilgiyi arttırmaktadır!

Bir Yorum Bırak

E-posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Required fields are marked *

Call Now Button