GenelAile ve Çift Danışmanlığı

Nisan 10, 2022by admin
https://psikologalierenyildiz.com/wp-content/uploads/2022/04/Aile-ve-Cift-Danismanligi-1280x698.jpg

Aile ve çift danışmanlığı nedir? Çift danışmanlığı; ikili ilişkilerde bireyler arasında yaşanılan problemlerin, oluşan sıkıntıları çiftler kimi zaman kendi başlarına çözmekte zorlanırlar. Bu yüzden psikolojik danışmanlığa ihtiyaç duyar. Bunun için çift danışmanlığına ihtiyaç duyabilir. Birbirine çok aşık ve bağlı çiftler bazen ciddi problemler yaşayabilirler ama bu aralarındaki aşk bağı sayesinde ayrılmak istemezler.

Tek başlarına da bu problemler çözülemeyebilir. Bu yüzden çift terapisi bir çözüm yolu olabilir. Aile danışmanlığı; aileyi oluşturan bireylerin, aile içinde yaşanılan problemleri çözmek amacıyla kurulan danışmanlık hizmetidir. Aile danışmanlığının diğer danışmanlık hizmetlerinden en büyük farkı da bireysel değil, aile kurumundaki herkesin bu problemleri çözmek için adım atmasıdır.

Çift Ve Aile Danışmanlığının Amacı

Özellikle aile ve çift danışmanlığı birlikteliklerin devamlılığı açısından hayati derecede önemlidir. Bu noktada çift danışmanlığının amacı;

  • İlişkiyi bozan, zarar veren durumların tespit edilmesi, çözüme ulaşmasını sağlamak,
  • İlişkide değişim, iyileşme ve onarım sağlamak,
  • Amaç haklı olmak değil mutlu olmak olmalıdır,
  • Sözlü problemlerden kaynaklanan cinsel problemler ya da cinsel problemlerden kaynaklanan sözlü problemleri onarmak,
  • Diyelim ki ciddi bir probleminiz yok ancak ilişki kalitenizi arttırmak istiyorsanız yine bu çift terapisini alabilirsiniz.

Aile danışmanlığının amacı;

  • İlk ve asıl amaç ailenin kendi içinde yaşadığı sorunları çözmek
  • Aile bireylerinin birbirlerini daha iyi anlamalarını sağlamak

Aile içinde bir bireyin yaşadığı bir problem herkese etki edebilir. Bu yüzden kişilerin hem kendi sağlığı hem de aile içindeki mutluluğu sağlamak esas konudur. Aile ve çift danışmanlığı mutlaka profesyoneller tarafından sunulmak durumundadır.

Aile ve Çift Danışmanlığı

Çift ve Aile Danışmanlığı Nasıl Yapılır?

Bir problem yaşadınız çözmek istiyorsunuz ancak kendi kendinize yeterli olamayacağınızı düşünüyorsanız danışmanlığa ihtiyaç duyarsınız. İlk olarak amacınıza yönelik hizmet alabileceğiniz bir yer ile iletişime geçersiniz. Burada danışmanlık hizmeti almanız, sorunlarınızın üstesinden gelmeniz noktasında alternatif fırsatları sizlerle buluşturacaktır.

İlk seans ile ana problemler konuşulur, gidişatın nasıl olacağı seans sonrası konuşulur, kaç seans alınacağı konuşulur. Belli aralıklarla gerçekleştirilecek olan seanslar sayesinde aile ve çift kaliteniz artacak, daha sağlıklı ve mutlu ilişkileriniz olacaktır. Böylece kaliteli yaşam konusunda önemli kazanımlara da sahip olursunuz! Aile ve çift danışmanlığı konusunda üst düzeyde bir hizmet almak, beraberinde önemli kazanımları da getirecektir.

Call Now Button